September 30, 2008

ON:The Animated Short Subjects

1931-1932
Flowers and Trees - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney 
Mickey's Orphans - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
It's Got Me Again! - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger

1932-1933
Three Little Pigs - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney 
Building a Building - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
The Merry Old Soul - Universal - Walter Lantz

1934
The Tortoise and the Hare - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney 
Holiday Land - Screen Gems, Columbia - Charles Mintz
Jolly Little Elves - Universal - Walter Lantz

1935
Three Orphan Kittens - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney 
The Calico Dragon - Harman-Ising, Metro-Goldwyn-Mayer - Hugh Harman & Rudolf Ising
Who Killed Cock Robin? - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney

1936
The Country Cousin - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney 
Old Mill Pond - Harman-Ising, Metro-Goldwyn-Mayer - Hugh Harman & Rudolf Ising
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor - Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer

1937
The Old Mill - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney 
Educated Fish - Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer
The Little Match Girl - Screen Gems, Columbia - Charles Mintz

1938
Ferdinand the Bull - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney 
Brave Little Tailor - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Mother Goose Goes Hollywood - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Good Scouts - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Hunky and Spunky - Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer

1939
The Ugly Duckling - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney 
Detouring America - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger
Peace on Earth - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby & Hugh Harman
The Pointer - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney

1940

The Milky Way - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby & Rudolph Ising 
Puss Gets the Boot - Metro-Goldwyn-Mayer - Rudolph Ising
A Wild Hare - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros.

1941
Lend a Paw - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney 
Boogie Woogie Bugle Boy of Company B - Walter Lantz Productions
Hiawatha's Rabbit Hunt - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. 
How War Came - Screen Gems, Columbia - George Winkler
The Night Before Christmas - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
Rhapsody in Rivets - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros.
The Rookie Bear - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby & Rudolph Ising
Rhythm in the Ranks - Paramount - George Pál
Superman - Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer
Truant Officer Donald - Walt Disney Productions

1942
Der Fuehrer's Face - Walt Disney Productions
All Out for 'V' - Terrytoons, 20th Century Fox - Paul Terry
Blitz Wolf - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
Juke Box Jamboree - Walter Lantz Productions
Pigs in a Polka - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. 
Tulips Shall Grow - Paramount - George Pál

1943
The Yankee Doodle Mouse - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby 
The Dizzy Acrobat - Walter Lantz Productions, Universal - Walter Lantz
Five Hundred Hats of Bartholomew Cubbins - Paramount - George Pál
Greetings, Bait - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros.
Imagination - Screen Gems, Columbia - Dave Fleischer
Reason and Emotion - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney

1944

Mouse Trouble - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby 
And to Think I Saw It on Mulberry Street - Paramount - George Pál
Dog, Cat and Canary - Screen Gems, Columbia - Raymond Katz
Fish Fry - Walter Lantz Productions, Universal - Walter Lantz
How to Play Football - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
My Boy, Johnny - Terrytoons, 20th Century Fox - Paul Terry
Swooner Crooner - Warner Bros. - Edward Selzer

1945
Quiet Please! - Metro-Goldwyn-Mayer Fred Quimby 
Donald's Crime - Walt Disney Productions
Jasper and the Beanstalk - Paramount - George Pál
Life with Feathers - Warner Bros. - Edward Selzer
Mighty Mouse in Gypsy Life - Terrytoons,20th Century Fox - Paul Terry
The Poet and Peasant - Walter Lantz Productions, Universal - Walter Lantz
Rippling Romance - Screen Gems, Columbia - Raymond Katz

1946
The Cat Concerto - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby 
Musical Moments from Chopin - Walter Lantz Productions
John Henry and the Inky-Poo - Paramount - George Pál
Squatter's Rights - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Walky Talky Hawky - Warner Bros. - Edward Selzer

1947
Tweetie Pie - Warner Bros. - Edward Selzer 
Chip an' Dale - Walt Disney Productions
Dr. Jekyll and Mr. Mouse - Metro-Goldwyn-Mayer Fred Quimby
Pluto's Blue Note - Walt Disney Productions
Tubby the Tuba - Paramount - George Pál

1948
The Little Orphan - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby 
Mickey and the Seal - Walt Disney Productions
Mouse Wreckers - Warner Bros. - Edward Selzer
Robin Hoodlum - UPA, Columbia - John Hubley & Raymond Katz
Tea for Two Hundred- Walt Disney Productions

1949
For Scent-imental Reasons - Warner Bros. - Edward Selzer 
Hatch Up Your Troubles - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
Magic Fluke - UPA, Columbia - Stephen Bosustow
Toy Tinkers - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney

1950
Gerald McBoing-Boing - United Productions of America
Jerry's Cousin - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
Trouble Indemnity - United Productions of America

1951
The Two Mouseketeers - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby 
Lambert the Sheepish Lion - Walt Disney, RKO Radio - Walt Disney
Rooty Toot Toot - United Productions of America

1952
Johann Mouse - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby 
Little Johnny Jet - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
Madeline - United Productions of America,Stephen Bosustow
Pink and Blue Blues - United Productions of America
Romance of Transportation - National Film Board of Canada - Colin Low

1953
Toot, Whistle, Plunk and Boom - Walt Disney Productions
Christopher Crumpet - United Productions of America
From A to Z-z-z-z - Warner Bros. - Edward Selzer
Rugged Bear - Walt Disney Productions
The Tell-Tale Heart - United Productions of America

1954
When Magoo Flew - United Productions of America, Columbia - Stephen Bosustow 
Crazy Mixed Up Pup - Walter Lantz Productions
Pigs Is Pigs - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Sandy Claws - Warner Bros. - Edward Selzer
Touché, Pussy Cat! - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby

1955
Speedy Gonzales - Warner Bros. - Edward Selzer 
Good Will to Men - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
The Legend of Rockabye Point - Walter Lantz Productionn
No Hunting - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney

1956
Mister Magoo's Puddle Jumper - United Productions of America
Gerald McBoing-Boing on Planet Moo - United Productions of America,
The Jaywalker - United Productions of America

1957
Birds Anonymous - Warner Bros. - Edward Selzer 
One Droopy Knight - Metro-Goldwyn-Mayer - William Hanna and Joseph Barbera
Tabasco Road - Warner Bros. - Edward Selzer
Trees and Jamaica Daddy - United Productions of America, Columbia - Stephen Bosustow
The Truth About Mother Goose - Walt Disney Productions,, Buena Vista - Walt Disney
A Chairy Tale - National Film Board of Canada, - Claude Jutra and Norman McLaren

1958
Knighty Knight Bugs - Warner Bros. - Friz Freleng 
Paul Bunyan - Walt Disney Productions,., Buena Vista - Walt Disney
Sidney's Family Tree - Terrytoons, 20th Century Fox - William M. Weiss

1959
Moonbird - Storyboard-Harrison - John Hubley and Faith Elliott Hubley 
Mexicali Shmoes - Warner Bros. - John W. Burton
Noah's Ark - Walt Disney Productions, Buena Vista - Walt Disney
The Violinist - Pintoff Prods., Kingsley International - Ernest Pintoff

1960
Munro - Rembrandt Films, Film Representations - William L. Snyder 
Goliath II - Walt Disney Productions, Buena Vista
High Note - Warner Bros. - Chuck Jones
Mouse and Garden - Warner Bros. - Friz Freleng
A Place in the Sun (short) - George K. Arthur-Go Pictures 

1961
Ersatz (The Substitute) - Zagreb Film, Herts-Lion International Corp. 
Aquamania - Walt Disney Productions, Buena Vista - Walt Disney
Beep Prepared - Warner Bros. - Chuck Jones
Nelly's Folly - Warner Bros. - Chuck Jones
The Pied Piper of Guadalupe - Warner Bros. - Friz Freleng

1962
The Hole - Storyboard Inc., Brandon Films - John Hubley and Faith Hubley 
Icarus Montgolfier Wright - Format Films, United Artists - Jules Engel
Now Hear This - Warner Bros.
Self Defense ... for Cowards - Rembrandt Films, Film Representations - William L. Snyder
Symposium on Popular Songs - Walt Disney Productions, Buena Vista - Walt Disney

1963
The Critic - Pintoff-Crossbow Prods., Columbia - Ernest Pintoff 
Automania 2000 - Pathé Contemporary Films - John Halas
The Game (Igra) - Rembrandt Films, Film Representations - Dušan Vukotic
My Financial Career - National Film Board of Canada,
Pianissimo - Cinema 16 - Carmen D'Avino

1964
The Pink Phink - Mirisch-Geoffrey
Christmas Cracker - National Film Board of Canada,Gerald Potterton and Grant Munro
How to Avoid Friendship - Rembrandt Films, Film Representations - William L. Snyder
Nudnik No. 2 - Rembrandt Films, Film Representations - William L. Snyder

1965
The Dot and the Line - Metro-Goldwyn-Mayer - Chuck Jones and Les Goldman 
Clay or the Origin of Species - Harvard University,Eliot Noyes,Jr.
The Thieving Magpie (La Gazza Ladra) - Allied Artists - Emanuele Luzzati

1966
Herb Alpert and the Tijuana Brass Double Feature - John Hubley and Faith Hubley 
The Drag - National Film Board of Canada, Favorite Films - Carlos Marchiori
The Pink Blueprint - Mirisch-Geoffrey-DePatie-Freleng

1967
The Box (short) - Brandon Films - Fred Wolf 
Hypothese Beta - Films Orzeaux, Pathé Contemporary Films - Jean-Charles Meunier
What on Earth! - National Film Board of Canada, Columbia - Les Drew and Kaj Pindal

1968
Winnie the Pooh and the Blustery Day - Walt Disney Productions, Buena Vista 
The House That Jack Built - National Film Board of Canada, Columbia - Ron Tunis
The Magic Pear Tree - Bing Crosby Prods. - Jimmy Murakami
Windy Day - Hubley Studios, Paramount - John Hubley and Faith Hubley

1969
It's Tough to Be a Bird - Walt Disney Productions, Buena Vista - Ward Kimball 
Of Men and Demons - Hubley Studios, Paramount - John Hubley and Faith Hubley
Walking - National Film Board of Canada, Columbia - Ryan Larkin

1970
Is It Always Right to Be Right? - Stephen Bosustow Prods,Nick Bosustow 
The Further Adventures of Uncle Sam: Part Two - Haboush Company
The Shepherd - Cameron Guess and Associates

1971
The Crunch Bird - Maxwell-Petok-Petrovich Prods.
Evolution - National Film Board of Canada, Columbia - Michael Mills
The Selfish Giant - Potterton Prods., Pyramid Films 

1972
A Christmas Carol - American Broadcasting Company Film Services
Kama Sutra Rides Again - Lion International Films - Bob Godfrey
Tup Tup - Zagreb Film-Corona Cinematografica, Manson Distributing 

1973
Frank Film - Frank Mouris Prod. 
The Legend of John Henry - Bosustow-Pyramid Films - Nick Bosustow and David Adams
Pulcinella - Luzzati-Gianini Prod. - Emanuele Luzzati and Guilo Gianini

1974
Closed Mondays - Lighthouse Productions - Will Vinton and Bob Gardiner 
The Family That Dwelt Apart - National Film Board of Canada 
Hunger - National Film Board of Canada - Peter Foldes and René Jodoin
Voyage to Next - Hubley Studio - John Hubley and Faith Hubley
Winnie the Pooh and Tigger Too! - Walt Disney Productions,Buena Vista

1975
Great - Grantstern, British Lion Films Ltd. - Bob Godfrey 
Kick Me - Swarthe Productions - Robert Swarthe
Monsieur Pointu - National Film Board of Canada - René Jodoin
Sisyphus - Hungarofilms - Marcell Jankovics

1976
Leisure - Film Australia - Suzanne Baker 
Dedalo - Cineteam Realizzazioni - Manfredo Manfredi
The Street - National Film Board of Canada - Caroline Leaf and Guy Glover

1977
Sand Castle - National Film Board of Canada - Co Hoedeman 
The Bead Game - National Film Board of Canada - Ishu Patel
The Doonesbury Special - Hubley Studio - John Hubley 
Jimmy the C - Motionpicker Production - James Picker

1978
Special Delivery - Eunice Macauley and John Weldon 
Oh My Darling - Nico Crama Productions - Nico Crama
Rip Van Winkle - Will Vinton/Billy Budd - Will Vinton

1979
Every Child - National Film Board of Canada - Derek Lamb 
Dream Doll - Godfrey Films/Zagreb Films/Halas and Batchelor
It's so Nice to Have a Wolf Around the House - - Paul Fierlinger


ON:The Animated Short Films

1980  
The Fly - PannóniaFilm, Budapest - Ferenc Rófusz 
All Nothing - Radio Canada - Frédéric Back 
History of the World in Three Minutes Flat - Michael Mills Productions Ltd. - Michael Mills 

1981
Crac - Société Radio Canada - Frédéric Back  
The Creation - Will Vinton Productions - Will Vinton 
The Tender Tale of Cinderella Penguin - National Film Board of Canada - Janet Perlman 

1982  
Tango - Film Polski - Zbigniew Rybczynski  
The Great Cognito - Will Vinton Productions - Will Vinton 
The Snowman - Snowman Enterprises Ltd. - Dianne Jackson 

1983  
Sundae in New York - Motionpicker Production - Jimmy Picker  
Mickey's Christmas Carol - Walt Disney Productions - Burny Mattinson 
Sound of Sunshine - Sound of Rain - Hallinan Plus - Eda Hallinan 

1984  
Charade - Sheridan College - Jon Minnis  
Doctor Desoto - Sporn Animation - Morton Schindel and Michael Sporn 
Paradise - National Film Board of Canada - Ishu Patel 

1985  
Anna & Bella - The Netherlands - Børge Ring  
The Big Snit - National Film Board of Canada - Richard Condie and Michael Scott 
Second Class Mail - National Film & Television School - Alison Snowden 

1986  
A Greek Tragedy - CineTe pvba - Linda Van Tulden and Willem Thijsen  
The Frog, The Dog and The Devil - New Zealand National Film Unit - Hugh MacDonald and Martin Townsend 
Luxo Jr. - Pixar Productions - John Lasseter and William Reeves 

1987  
The Man Who Planted Trees - Canadian Broadcasting Corporation - Frédéric Back  
George and Rosemary - National Film Board of Canada - Eunice Macauley 
Your Face (film) - Bill Plympton 

1988  
Tin Toy - Pixar Productions - John Lasseter and William Reeves  
The Cat Came Back - National Film Board of Canada - Cordell Barker 
Technological Threat - Bill Kroyer 
gumbastic - Premavision 

1989  
Balance - producers: Wolfgang and Christoph Lauenstein  
The Hill Farm - Mark Baker 
The Cow - Aleksandr Petrov

Oscar Nominees:The Animated Short Films

2007 Peter and the Wolf - Suzie Templeton and Hugh Welchman
Even Pigeons Go To Heaven - Samuel Tourneux and Simon Vanesse
I Met the Walrus - Josh Raskin Madame Tutli-Putli - Chris Lavis and Maciek Szczerbowski
My Love - Aleksandr Petrov

2006 The Danish Poet - Torill Kove
Lifted - Pixar Animation Studios - Gary Rydstrom
The Little Matchgirl - Walt Disney Pictures - Roger Allers and Don Hahn
Maestro - Géza M. Tóth
No Time for Nuts - Blue Sky Studios - Chris Renaud and Michael Thurmeier

2005 The Moon and the Son: An Imagined Conversation - John Canemaker
Badgered - Sharon Colman
The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello - Anthony Lucas
9 - Shane Acker
One Man Band - Pixar Animation Studios - Andrew Jimenez and Mark Andrews

2004 Ryan - Chris Landreth - National Film Board of Canada co-production
Birthday Boy - Sejong Park and Andrew Gregory
Gopher Broke - Jeff Fowler and Tim Miller
Guard Dog - Bill Plympton
Lorenzo - Walt Disney Pictures - Mike Gabriel and Baker Bloodworth

2003 Harvie Krumpet - Adam Elliot
Boundin' - Pixar Animation Studios - Bud Luckey
Gone Nutty - Blue Sky Studios - Carlos Saldanha and John C. Donkin
Nibbles - Chris Hinton
Destino - Walt Disney Pictures - Dominique Monfery and Roy Edward Disney

2002 The ChubbChubbs! - Sony Pictures Animation - Jacquie Barnbrook, Eric Armstrong and Jeff Wolverton
Katedra - Tomek Baginski
Mike's New Car - Pixar Animation Studios - Gale Gortney
Mt. Head - Koji Yamamura
Das Rad - Georg Gruber

2001 For the Birds - Pixar Animation Studios - Ralph Eggleston
Fifty Percent Grey - Ruairi Robinson and Seamus Byrne
Give Up Yer Aul Sins - Cathal Gaffney and Darragh O'Connell
Strange Invaders - Cordell Barker - National Film Board of Canada
Stubble Trouble - Joseph E. Merideth

2000 Father and Daughter - Michaël Dudok De Wit
The Periwig-Maker - Steffen Schäffler and Annette Schäffler
Rejected - Don Hertzfeldt

1999 The Old Man and the Sea - Aleksandr Petrov
3 Misses - Paul Driessen
Humdrum - Peter Peake
My Grandmother Ironed the King's Shirts - National Film Board of Canada co-production
When the Day Breaks - National Film Board of Canada - Wendy Tilby and Amanda Forbis

1998 Bunny - Blue Sky Studios - Chris Wedge
The Canterbury Tales - Christopher Grace and Jonathan Myerson
Jolly Roger - Mark Baker
More - Mark Osborne and Steven B. Kalafer
When Life Departs - Karsten Kiilerich and Stefan Fjeldmark

1997 Geri's Game - Pixar Animation Studios - Jan Pinkava
Famous Fred - Joanna Quinn
Mermaid - Aleksandr Petrov
Redux Riding Hood - Walt Disney Pictures - Steve Moore
La Vieille dame et les pigeons - Sylvain Chomet

1996 Quest - Tyron Montgomery and Thomas Stellmach
Canhead - Timothy Hittle
La Salla - National Film Board of Canada - Richard Condie
Wat's Pig - Peter Lord

1995 A Close Shave - Nick Park
The Chicken From Outer Space - John Dilworth
The End - Chris Landreth and Robin Barger
Gagarin - Alexiy Kharitidi
Runaway Brain - Chris Bailey

1994 Bob's Birthday - National Film Board of Canada co-production - Alison Snowden and David Fine
The Big Story - Tim Watts and David Stoten
The Janitor - Vanessa Schwartz
The Monk and the Fish - Michael Dudok de Wit
Triangle - Erica Russell

1993 The Wrong Trousers - Nick Park
Blindscape - Stephen Palmer
The Mighty River - Frédéric Back and Hubert Tison
Small Talk - Bob Godfrey and Kevin Baldwin
The Village - Mark Baker

1992 Mona Lisa Descending a Staircase - Joan C. Gratz
Adam - Peter Lord
Reci, Reci, Reci... - Michaela Pavlátová
The Sandman - Paul Berry
Screen Play - Barry Purves

1991 Manipulation - Daniel Greaves
Blackfly - National Film Board of Canada - Christopher Hinton
Strings - National Film Board of Canada - Wendy Tilby

1990 Creature Comforts - Nick Park
A Grand Day Out - Nick Park
Grasshoppers - Bruno Bozzetto

September 29, 2008

Life in London

Hanna-Barbera era (1940 – 1958)
Gene Deitch era (1960 – 1962)
Chuck Jones era (1963 – 1967)

Tom was originally called "Jasper" in the very first short, Puss Gets the Boot - http://www.youtube.com/watch?v=pBOFJ8vwcW0

Spike ,Tyke

Toodles/Sheikie

Nibbles/Tuffy

Quacker

Miss Mammy Two Shoes
Her face is never seen (with the exception of 1950's Saturday Evening Puss , in which her face is very briefly seen as she runs towards the camera)

=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))



Fleischers

Koko the Clown/Betty Boop/Bimbo

Popeye

Snow White (1933)                                                                                                                                     http://www.youtube.com/watch?v=8-arBMWSD9s

[Gulliver's Travels]

Yakko, Wakko and Dot

Merrie Melodies 
Looney Tunes

Characters introduced in the 1930s

Beans Cat
Bosko
Bruno
Buddy
Cookie
Daffy Duck
Do-Do Bird
Egghead Fluffy
Foxy
Gabby Goat
Goopy Geer
Granny
Bugs Bunny prototype
Honey
Little Kitty
Oliver Owl Piggy
Petunia Pig
Porky Pig
Pinkie Pig
Roxy
Sniffles
Towser
Wilbur

1940s

A. Flea
Babbit and Catstello
The Barnyard Dawg
Beaky Buzzard
Bobo the Elephant
Bugs Bunny
Cecil Turtle
Charlie Dog
Claude Cat
Colonel Shuffle
Conrad the Cat
The Dover Boys
Elmer Fudd Foghorn Leghorn
Goofy Gophers
Gossamer
Gruesome Gorilla
Henery Hawk
Hippety Hopper
Hubie and Bertie
Inki
K-9
Mazie the Bird
Marvin the Martian
The Mynah Bird
Pepé Le Pew Penelope Pussycat
Private Snafu
Quentin Quail
Road Runner
Rocky and Mugsy
Sylvester the cat
The Three Bears
Tweety
Wacky Worm
Wile E. Coyote
Willoghby the dog
Yosemite Sam

1950s

Clyde Bunny
Crusher
Dodsworth the Cat (Merrie Melodies)
Egghead Jr.
Frisky Puppy
Hector the Bulldog
Honey Bunny
Jose and Manuel
Marc Antony and Pussyfoot
Melissa Duck
Michigan J. Frog
Miss Prissy Pete Puma*
Ralph Phillips
Sam Sheepdog and Ralph Wolf
Slowpoke Rodriguez
Speedy Gonzales
Spike the Bulldog and Chester the Terrier
Sylvester Junior
Tasmanian Devil (Taz)
Toro the bull*
Witch Hazel

1960s & beyond

Agatha and Emily
Babs and Buster Bunny
Bunny and Claude
Count Bloodcount
Colonel Rimfire
Cool Cat Quick Brown Fox and Rapid Rabbit
Chimp and Zee
Cornbread
Elmyra Duff
Floyd Minton
Hamton J. Pig
Honey Bunny
Hugo the Abominable Snowman
Li'l Sneezer
Loco Crow Lola Bunny
Merlin the Magic Mouse
Second Banana
Plucky Duck
Pinky and the Brain
Malcolm Falcon
Queen Tyr'ahnee
Yakko, Wakko, and Dot
Rita and Runt
Slappy Squirrel
Goodfeathers
Buttons and Mindy
Gogo Dodo
Montana Max
Furrball
Calamity Coyote
Little Beeper
Dizzy Devil
Shirley the Loon
Fowlmouth
Sweetie Pie
Fifi La Fume



Duck Amuck (1953)
http://www.youtube.com/watch?v=ewVrlNl3MyA

That's all folks!

[A Troll in Central Park,Cats Don't Dance, Quest for Camelot, The Iron Giant,The King and I,The Nutcracker Prince]

September 22, 2008

.

.

212324343582321st

რიცხვითი სახელი: რაოდენობითი (სამი,ასი), რიგობითი (მესამე,მეასე),წილობითი (მესამედი,მეასედი)

რაოდენობითი: მარტივი (ერთიდან ათამდე,ოცი,ასი,მილიონი), რთული (ორი ან მეტი ფუძის შეერთებით მიღებული. მაგ. თორმეტი <ათ-ორ-მეტი, ოცდაშვიდი და სხვ.)

  • და-თი შეერთებული რაოდენობითი რიცხვითი სახელები და ასეულების აღმნიშნველი რიცხვები ერთად იწერება (ოცდასმი,ოცდათორმეტი,ორასი და აშ.).

  • ცალ-ცალკე იწერება რიცხვითი სახელები,რომლებიც შედგება მარტივი ან რთული კომპონენტებისგან (მაგ. ას ოცი, სამას ოცდაცამეტი, ათას შვიდას ორი, სამი ათას ექვსას ოთხმოცდარვა და ა.შ). 

რიგობითი: 

1-ლი,1-ლმა,1-ლში

მე-2,მე-6,მე-18  

25-ე,39-ე,103-ე,235-ე 

XIX,მე-XIX, XIX-ე, მე-XIX-ე

10 20 30 40..100 200

September 19, 2008

40 С - 104 F

*****წ*****ო**ნ******************ა****

1 გრამი -1000 მილიგრამი

1 კილოგრამი - 1000 გრამი

1 ცენტნერი (რუსული) -100 კგ

1 ცენტნერი (ბრიტანული) - 50.6 კგ

1 ცენტნერი (ამერიკული) -45.3კგ

1 ტონა -1000კგ

1 მოკლე ტონა - 907.18კგ

1 გრძელი ტონა - 1016კგ

1 დრაჰმა - 1.7718 გრამი

1 ფუნტი - 453.5924 გრამი

1 უნცია - 28.349525 გრამი

1 სტოუნი - 6.35 კგ

1 გრანი - 64.79891 მილიგრამი

1 კარატი - 200 მილიგრამი

1 ტროანული უნცია - 31.10348 გრამი

1 ტროანული ფუნტი - 373.24 გრამი

1 პენივეიტი - 1.417476 გრამი

1 პენივეიტი - 409.512 გრამი 

1 ზზზ - 4.2656 გრამი

1 წილი - 44.433 მილიგრამი

* * მ* *ო * ც* * * *უ * * ლ* * * ო* * *ბ *ა *

1 ლიტრი - 1000 მილილიტრი

1 კუბური სანტიმეტრი - 1 მილილიტრი

1 კუბური მეტრი - 1000 ლიტრი

1 კუბური დიუმი - 16.389986 მილილიტრი

1 კუბური ფუტი - 28.316847 ლიტრი

1 კუბური იარდი - 764.554857 ლიტრი

1 თხევადი უნცია (აშშ) - 29.57 მილილიტრი

1 თხევადი უნცია (ბრიტან.) - 28.1 მილილიტრი

1 გილი (აშშ) - 118 მილილიტრი

1 გილი (ბრიტ.) - 142 მილილიტრი

1 პინტა (აშშ) - 473.176791 მილილიტრი

1 პინტა (ბრიტ.) - 570 მილილიტრი

1 კვარტა (აშშ) -946.353581 

1 კვარტა (ბრიტ) - 1.14 ლიტრი

1 გალონი (აშშ) - 3.785414 ლიტრი

1 გალონი (ბრიტ) - 4.546 ლიტრი

1 ბარელი (აშშ) - 119.24 ლიტრი

1 ბარელი (ბრიტ) - 160.42 ლიტრი

1 ბარელი ნავთობი - 158.98 ლიტრი

1 სტანდარტული - 4672.3 ლიტრი

1 ფადენი - 6116.43 ლიტრი

1 ბუშელი - 35.2 ლიტრი

1 ჩაის კოვზი - 4.9 მილილიტრი

1 სუფრის კოვზი - 14.8 მილილიტრი

1 ჭიქა - 236 მილილიტრი

***ს****ი***გ*რ******ძ***********ე******

1 სანტიმეტრი - 10 მილიმეტრი

1 მეტრი - 100 სმ

1 კილომეტრი - 1000 მეტრი

1 დიუმი - 2.54 სმ

1 ფუტი - 30.48 სმ

1 იარდი - 91.44 სმ

1 ფარლონგი - 201.17 მეტრი

1 მილი - 1.60936 კმ

1 საზღვაო მილი - 1.832 კმ

1 წერტილი - 0.3528 მილიმეტრი

1 ხაზი - 2.1168 მილიმეტრი

***ფ**ა***რ*****თ**ო****ბ*ი********

1 კვადრატული მილი - 2.589 კვადრატული კილომეტრი

1 კვადრატული იარდი - 0.83613 კვადრატული მეტრი

1 კვადრატული ფუტი - 929.03 კვადრატული სმ

1 კვადრატული დიუმი - 6.4516 კვადრატული სმ

1 აკრი - 4047 კვადრატული მეტრი

1 ჰეკტარი - 10000 კვადრატული მეტრი

1 ჰეკტარი - 2.470966 აკრი

September 12, 2008

:))

One Mississippi, Two Mississippi, Three Mississippi, Four Mississippi, Five Mississippi, Six Mississippi, Seven Mississippi, Eight Mississippi, Nine Mississippi, Ten Mississippi... Hey Birdyyyyyyyyyyy?!

 

cast

TheSexTheCityTheMusic

Las Vegas

Paris 

01.Mirwais - Miss You.mp3 5.68
02.Ruben Steiner - Espagnolade.mp3 6.49
03.Mouloud - San Fransisco.mp3 7.16
04.La Casa Menthe - Haitari.mp3 6.13
05.Rouge Rouge - Pop Art.mp3 5.35  
06.Avril - The Date.mp3 6.13
07.Lz Phaze - Jungle Man.mp3 6.89
08.Juantrip - Electronic.mp3 7.62
09.Plaisir De France - Americaine.mp3 6.64
10.Aqua Bassino - To Hard Try And Find.mp3 4.76
11.Variety Lab - Forever Shirley.mp3 5.41
12.Bount - Unplug.mp3 5.16
13.Zimpala - Sugar.mp3 5.6
14.Rouge Rouge - Cache Cache.mp3 7.55

Moscow

01. ULA - Way To The Stars.mp3 8.29
02. MGI Feat. Olga Noel - Les Chrysanthemes.mp3 8.28
03. Messe Chups - Tchaikovsky Beat.mp3 5.7
04. ULA - Just An Engine.mp3 6.32
05. Moscow Groove Institute - 1-4 South Vietnam.mp3 6.29
06. Alexandroid - Rhodes Theme.mp3 4.92
07. Alexandroid - Back In Business.mp3 6.55
08. OLF - Solovushka.mp3 5.91
09. Dimitri Pronin - You Killing Me.mp3 6.04
10. Moscow Groove Institute - Kali.mp3 8.59
11. Oleg Kostrow SuperSonic Future - In Three Hands.mp3 5.58
12. Dub Chairman - Soldier.mp3 7.39

Sydney

01.Infusion - Dead Souls.mp3 7.8
02.Good Budda - Ultrasound.mp3 9.98
03.B'archie - Smokin Beats.mp3 10.24
04.Mike Ross - Hydromatic.mp3 12.34
05.Telemetry Orchestra - Shutterspeed.mp3 8.44
06.Endorphin - Endless.mp3 10.71
07.Spod - Letz Dance.mp3 7.38
08.Disco Montego - Turning Around.mp3 12.04
09.Baggsmen - Hi Top Day.mp3 7.03
10.Eon - How Filth's The Moon.mp3 12.82
11.Prop - Statice.mp3 8.77
12.Tag - Samba Atomico!.mp3 11.09

New York

01.Tes - New New York.mp3 5.22
02.Dj Spinna - Rock (Unplugged).mp3 6.1
03.I F (Parallax Corp) - Crocodiles In The Sky.mp3 5.05
04.The Rapture - I Need Your Love.mp3 6.07
05.A.R.E. Weapons Street Gang - Atoc Remix.mp3 6.89
06.DM & Jemini - The Only One.mp3 4.42
07.Boris Gardiner - Melting Pot.mp3 6.01
08.Le Tigre - Deceptacon (DFA Remix).mp3 5.11
09.Disco D Feat. Princess Superstar - Fuck Me On The Dancefloor.mp3 5.72
10.Black Moustache - Tv Slut.mp3 5.69
11.RJD2 - Ghostwriter.mp3 7.15
12.DM & Jemini - Here We Go Again.mp3 5.29
13.Serge Gainsbourg - New York U.S.A.mp3 3.07
 

Tokyo

01.Cornelius - Drop.mp3 7.34
02.Toshiya Arai - Detective Jack.mp3 6.27
03.Fantastic Plastic Machine - Whistle Song.mp3 6.23
04.Mondo Grosso - Dont Let Go.mp3 8.2
05.Kodo - Wax On.mp3 5.78
06.Takkyu Ishino - Gimme Some Hight Energy.mp3 8.46
07.Yukihiro Fukutomi - Missing.mp3 8.74
08.Dj Yoshio - Yoshio And The Guitar.mp3 4.32
09.Mansfield - Style Pt Ii.mp3 4.68
10.Fantastic Plastic Machine - I Love Fpm.mp3 9.17
11.Qypthone - Its A Beautiful Dolls.mp3 6.04
12.Hair - 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 Barbie Dolls.mp3 7.02
13.Monaural Voice - Inside The Castle Wall.mp3 4.93
14.Yoshinori Sunahara - 747 Dub.mp3 7.37
15.Mansfield - Love You More.mp3

Milan

01.Zerosospiro - Automaticamente.mp3 4.93
02.Max Leonidas - Sta Sera.mp3 6.27
03.Macchiato Caldo - Right Guy Needs Right Girl.mp3 4.06
04.Belladonna - Summer Love.mp3 9.25
05.Eriko Tanabe - Alone On The Way.mp3 7.32
06.Don Carlos - Paly It Again.mp3 8.72
07.Max Leonidas - Because I Enjoy It.mp3 7.07
08.Duran Y Garcia - Dream Love.mp3 10
09.Max Leonidas - Nostri Occhi.mp3 7.41
10.Belladonna - Inspiration Zone.mp3 14.65
11.Cimarosa Collective - Gare Des Etrangers.mp3 4.27
12.Paul Derrick - Rama Lama Lama.mp3 3.43
 
Shanghai

Melbourne

01.Crackpot - Planes.mp3 6.3
02.The PQM Project - I Got To Swing.mp3 5.04
03.The Bamboos - Blackfoot.mp3 4.26
04.Dirty Laundry - Nuttin But A Party.mp3 6.32
05.No Comply - 4th Floor Fiesta.mp3 12.47
06.Royce - Watch Your Back.mp3 6.23
07.Phrase - So Tired.mp3 5.04
08.Lanu Feat. Christine Deralas - Let You Glow.mp3 6.34
09.SHQ - Cubano Chant(Ennio Style Remix).mp3 9.27
10.Trey - Take Time Out.mp3 5.51
11.Julia Messenger - Look Up Look Down.mp3 2.95
12.Afterlife Feat. Dannii Minogue - Take Me Inside(Christophe Goze Remix).mp3 8.6

Barcelona

01.El Tios Carlos - Pares Y Nones.mp3 7.69
02.Stigmato Inc - Reality Check.mp3 6.19
03.Funk Empire - Introfunk.mp3 5.83
04.The Pinkertones - Mais Pourquoi ~ bcn mix(Furia Manso).mp3 9.71
05.Stigmato Inc - La Maison De La Trompette.mp3 7.29
06.Macaco - Pirata De Agua Salada.mp3 7.73
07.Shiva Sound - Nada.mp3 7.93
08.Nava - El Chalao.mp3 9.24
09.Ojos De Brujo - Ventilator.mp3 5.32
10.Xerramequ Tiquis Miquis - La Grip.mp3 7.32
11.Quimi Portet - La Rambla.mp3 4.96
12.Domestic - Illuminados.mp3

Istanbul

Berlin

01.Gonzales - Take Me To Broadway.mp3 4.05
02.Martini Bros - Here Comes The Sin.mp3 5.89
03.Kotai - Sucker Dj.mp3 6.12
04.Captain Comatose - Don't Come Back.mp3 6.85
05.Orbit Experience - Quartett.mp3 7.45
06.Micatone - Plastic Bags & Magazine.mp3 6.75
07.Louie Austen - You Treat Me Wrong.mp3 5.26
08.Ellen Alien - Wish.mp3 6.56
09.Terranova - Equal Rights.mp3 6.15
10.Balduin - Sugar Fairy.mp3 4.16
11.Gonzales - Soft Shoe Snoozin'.mp3 4.51
12.Barbara Morgenstern - Move.mp3 4.17
13.Zeljko Kerleta - The New Comer.mp3

Tbilisi



September 3, 2008

recipe:

Arcsmith's Anvil

Artisan's frame

Blacksmith's frame

Braided Hemp

Coarse Bone Powder

Cokes

Compound Braid

Cord

Crafted Leather

Craftsman Mold

Durable Metal Plate(100%)

Fortified Steel ???

High Grade Suede

Leather

Leolin's Mold(100%)

 Maestro Anvil Lock

Maestro Holder

Maestro Mold

Metal Frame

Metal Hardener (100%)

Metallic Fiber

Metallic Thread(100%)

Mithril Alloy

Oriharukon

Refined Steel???

Rough Bone Powder ??

Silver Mold

Steel

Steel Frame

Steel Mold

Steel of Highest Grade

Synthetic Cokes

Varnish of Purity

Warsmith's Holder(100%)

Warsmith's Mold(100%)